Всякий, ненавидящий брата своего, есть человекоубийца; а вы знаете, что никакой человекоубийца не имеет жизни вечной, в нем пребывающей. 1 Ин. 3,15

Обсуждение статьи "ДЕРЖАВНАЯ ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ"

д. Александр Васильев
только чтение
православный, УПЦ МП

Сообщений: 3939
Дата регистрации: 08.11.2014
Модераторам: Пожалуйста, добавьте ещё одну иллюстрацию и молитвословия!
23.12.2018 09:20:44

Икона Божией Матери "Державная". Список XXI в.
Икона Божией Матери "Державная". Список XXI в.
@ 17444 @

И на место величания и тропаря вставьте, пожалуйста, раздел "Молитвословия", а в "Использованные материалы" ссылку на него (проще всего открыть текст на редактирование и скопировать весь раздел с разметкой):

Молитвословия

Тропарь, глас 4

Гра́да Сио́нска взыску́юще,/ под Тво́й покро́в, Де́во Чи́стая, дне́сь притека́ем,/ и никто́же возмо́жет на ны́,/ я́ко не́сть гра́д си́лен, а́ще не Су́щаго Бо́га,// и не́сть и́на кре́пость, а́ще не ми́лость Влады́чицы Де́вы.

Кондак, глас 8 (Подобен: Взбранной:)

Взбра́нной Воево́де победи́тельныя пе́сни прино́сим,/ я́ко дарова́ся на́м Держа́ва Твоя́, и ничесо́же устраши́мся,/ не от ми́ра бо спасе́ние на́ше,/ но Превознесе́нныя Влады́чицы милосе́рдием огражда́емся/ и тому́ дне́сь ра́дуемся,// я́ко прии́де Засту́пница на стра́жу земли́ Своея́.

Величание

Велича́ем Тя́,/ Пресвята́я Де́во,/ Богоизбра́нная Отрокови́це,/ и чти́м Держа́вный о́браз святы́ни Твоея́,/ и́мже подае́ши ве́лию ми́лость// все́м, с ве́рою к нему́ притекаю́щим.

// Ссылка:

Ответить
д. Александр Васильев
только чтение
православный, УПЦ МП

Сообщений: 3939
Дата регистрации: 08.11.2014
Re: Модераторам: Пожалуйста, добавьте ещё одну иллюстрацию и молитвословия!
03.01.2019 21:58:15 в ответ на "Модераторам: Пожалуйста, добавьте ещё одну иллюстрацию и молитвословия!" (д. Александр Васильев)

^

Ответить